12. klasside maailmahariduspäevade eesmärgiks oli erinevate tegevuste kaudu saada aimu, milliste kriisidega peavad maailma noored praegusel ajal toime tulema ja kuidas kriisid neid mõjutavad. Samuti anda teadmisi, kuidas kriisidega toime tulla ja kuidas saaks noored ise panustada kriiside ennetamisse ning lahendamisse.
Esmaspäev algas maailmahariduse teema tutvustamise ja ülevaate andmisega, mis tegevused ees ootamas on. Seejärel toimus BINGO „Noored kriiside keskel“, mille käigus pidid rühmad kirja panema 16 kriisi, mis hetkel maailmas noori mõjutavad. Päeva teises pooles vaadati Rokhsareh Ghame Maghami dokumentaalfilmi „Sonita“ ja lõpuks tehti valmis delegaatide nimesildid ÜRO simulatsiooni jaoks.
Teisipäeval algasid põhjalikumad ettevalmistused ÜRO simulatsiooni jaoks (moodustati riikide esindused ja otsiti vajalikku infot). Päeva teises pooles käisid Laura Hütt ja Laura Kiviselg Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpuse Agentuurist õpilastele tutvustamas Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpuse võimalusi. Jagati palju kasulikku infot.
Kolmapäev oli maailmahariduspäevade tipphetk, sest siis toimus ÜRO simulatsioon (ÜRO peaassamblee istungjärk teemal „Laste ja noorte vaesus maailmas“). Tänu Euroopa Komisjoni Eesti esindusele saime oma simulatsiooni korraldada Euroopa Elamuskeskuse ruumides. Kolm tundi väldanud töö tulemusel, mille jooksul toimus töö inglise keeles, suutsid riikide esindajad jõuda kokkuleppele kuues punktis, mille abil on võimalik hakata laste ja noorte vaesust maailmas vähendama ning vaesuses elavate noorte olukorda parandama.
Noorte mõtteid:
„Projektipäevad arendasid silmaringi ja andsid ülevaadet maailma eri kohtades olevast olukorrast seotud laste vaesusega. Oli tore teiste grupiliikmetega arutada teemasid ja kokku panna oma materjalid ühtseks tervikuks. Euroopa majas olevad tegevused olid arendavad.“
„Väga meeldis see teema, millest kolm päeva arutlesime. ÜRO simulatsioon oli huvitav ja ühe korraga sain sealt piisavalt kogemust ja emotsioone.“
„Kõige rohkem meeldis bingo, sest see tõi mu maa peale, sain aru, et minu enda elus polegi nii suured probleemid, kui mõnel teisel minu eakaaslasel.“