Programm EPAS

Meie kool kuulub EPAS programmi võrgustikku. 2016. aastal alguse saanud EPAS programmi eesmärk on tutvustada Euroopa parlamentaarset demokraatiat, Euroopa Parlamendi tegevust ning Euroopa väärtusi. Tänaseks on EPAS programm laienenud kõigisse Euroopa Liidu riikidesse.   

TKG esindus käis 22.11 Põlva Gümnaasiumi noorteseminaril  “Koos muudame maailma jätkusuutlikumaks!” Meie koolist osalesid Ülle Piibar ja Marilis Kirotar ning 10A klassi õpilased Hanna Laane ja Mia Generalov.  

Õpetajad viisid seminaril osalenud õpilastele läbi põgenemismängu “Jussike lahendab kliimaprobleeme” töötoa. Rühmadesse jagatud õpilased pidi lahendama erinevaid ülesandeid, mille sisuks oli kliimaprobleemid ja nende tagajärjed. 

Hanna ja Mia osalesid kahes töötoas: Up-cycling ja Jõulud ilma jääkideta. Up-cycling Tiimides sai meisterdatud erisugustest esemetest midagi täiesti uut ja huvitavat, et näidata, kuidas saab põhimõtteliselt ükskõik millele uue elu anda. Töötasime grupides koos Põlva Gümnaasiumi õpilastega. Pidime viiest erinevast pakendist kokku looma midagi uut. Töötuba pani kiirest ja loovalt mõtlema. Jõulud ilma jääkideta töötoas saime väikse ülevaate ringmajandusest ja arvutasime välja ka oma ökoloogilise jalajälje. Hiljem meisterdasime taaskasutatud materjalidest mitmesuguseid jõulukaunistusi. Meie tiim lisas jõulutuledele särtsu kasutatud kohvitopside -ja kapslitega. Igal grupil oli oma ülesanne ja kõik jõulukaunistused tulid välja väga ilusad ja ägedad. 

Hoiame keskkonda!